Teknomelt
Teknomelt

Hakkımızda

Teknomelt 2009 yılında Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur ve 2010 yılından itibaren üretim faaliyetlerine başlamıştır.

Meltblown, Spunbond, SMS ve SMMS üretim hatlarıyla teknik tekstil sektöründe faaliyet göstermektedir.

Kapalı alanı 5000m² olmak üzere 20.000m² alanda faaliyet göstermektedir.

Yurt içinde 500 den fazla müşteriye hizmet götürmektedir.

Yurt dışında ise özellikle Avrupa pazarında 50 ye yakın müşteri ile çalışılmaktadır.

2010 yılında hizmete giren Meltblown hattında, yüksek yağ emicilik ve su iticilik gibi ana özelliklerinin yanı sıra, çıkan nihai ürüne çok fonksiyonlu özellikler kazandırılarak filtrasyon, medikal, sıvı atık temizliği, izolasyon, koruyucu elbiseler ve endüstriyel alanlarda kullanılan kumaşlar üretilmektedir.

2011 yılında PP Spunbond üretim hattı hizmete girerek Türkiye’de ilk defa homojen görünümlü yeni nesil spunbond imalatına başlamıştır. Özellikle medikal, baskı, ambalaj, mobilya, tarım, promosyon, filtre sektörlerinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

2014 yılında SMMS üretim hattı hijyen, medikal, kompozit sektörüne hizmet verebilmek amacıyla faaliyete geçmiştir. Bu yatırım bünyesinde Water Column Tester, Rewet, Strike through time, uzama, yırtılma ve kopma mukavemet ölçebilen modern bir laboratuvar kurulmuştur.

2019 yılında 4. üretim hattı olarak Avrupa Menşeili SMS makinemiz ile üretime başlanmıştır.

2019 yılında  1500 Ton kapasiteli 5.Üretim hattımız devreye girmiştir. Bu hatta  2,40m eninde SS üretimi yapılmaya başlanmıştır.

2020 yılında 750 Tonluk 6.Üretim Hattımız ile MB üretimine başlanmıştır.

2021 yılında yeni Laminasyon hattımız 600 Tonluk Kapasite ile devreye girmiştir.

2021 yılı 2.Yarı yılı itibari ile Ülkemizde ilk ve tek BFE 99,9 standardında üretim yapacak Alman menşeili yeni MB hattımız devreye girecektir.

Bu hatla beraber üretim kapasitemiz 11.000 ton/yıl seviyesine ulaşmıştır. 100ün üzerinde  çalışanımız  ile gerçekleştirdiğimiz üretimimizin %45’i ihracata yönelik olup, % 55 ile iç piyasaya hizmet vermektedir.

Kurulduğu günden beri European Nonwoven Association (EDANA) üyesi olan firmamız bu bağlamda EDANA standartları ile üretim yapmaktadır. ISO 9001-2015 kalite belgesi ,     Ar-GE merkezi belgesi , OEKO-TEX belgesi , Güvenli Üretim Covid-19  TSE standartı belgesine  sahip olan şirketimiz    modern alt yapısı ile öncelikle ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti ilkelerine öncelik vermektedir.Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin