Teknomelt Teknik Mensucat San. ve Tic. A.Ş.

Teknomelt 2009 yılında kurulmuş ve 2010 yılından itibaren üretim faaliyetlerine başlamıştır. Meltblown, Spunbond, SMMS, Laminasyon ve CCP Spunlace üretim hatlarıyla teknik tekstil sektöründe faaliyet göstermektedir

Hakkımızda

Teknomelt 2009 yılında kurulmuş ve 2010 yılından itibaren üretim faaliyetlerine başlamıştır. Meltblown, Spunbond, SMMS, Laminasyon ve CCP Spunlace üretim hatlarıyla teknik tekstil sektöründe faaliyet göstermektedir. Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi’nde kapalı alanı 10000 m² olmak üzere 20.000m² alanda ve Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesi’nde kapalı alanı 20000 m² olmak üzere 50.000m² alanda 2 ayrı tesiste faaliyet göstermektedir. Yurt içinde 500 den fazla müşteriye hizmet götürmektedir. Yurt dışında ise başta Avrupa pazarı olmak üzere 50 ye yakın ülkeye ihracat yapmaktadır.

Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan tesiste Spunmelt olarak adlandırılan Meltblown , Spunbond ve SMMS üretimleri gerçekleştirilmekte olup ayrıca bu ürünlerden kompozit ürünlerde imal edilmektedir.

Meltblown hatlarında, yüksek yağ emicilik ve su iticilik gibi ana özelliklerinin yanı sıra, çıkan nihai ürüne çok fonksiyonlu özellikler kazandırılarak filtrasyon, medikal, sıvı atık temizliği, izolasyon, koruyucu elbiseler ve endüstriyel alanlarda kullanılan kumaşlar üretilmektedir. Özellikle ülkemizde ilk ve tek BFE %99,9 standardında üretim yapabilen meltblown hattına sahiptir. Yıllık 5000 tonluk Meltblown kapasitesi ile Avrupa’nın filtre ve emici bez alanında ciddi bir tedarikçisidir.

Spunbond hatlarında, düzgün yüzey ve yüksek mukavemetli ürünlerle özellikle medikal, baskı, ambalaj, mobilya, tarım, promosyon, filtre sektörlerinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Yıllık 5000 tonluk Spunbond kapasitesi ile bu alana hizmet vermektedir.

SMMS üretim hattında hijyen, medikal, kompozit sektörüne hizmet verebilmek amacıyla faaliyete geçmiştir. Yıllık 4000 ton kapasitesi ve bu üretime özel desteklenmiş nitelikli laboratuvarı ile bebek bezi üreticilerinin ve medikal ürün imalatçılarının ciddi bir tedarikçisidir.

Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan tesiste ise CCP Spunlace hattı ile %100 biyobozunur kumaş imalatı yapılmaktadır. Yeni nesil teknoloji ile Andritz tarafından Teknomelt için geliştirilen bu hat sayesinde plastik içermeyen tamamen doğal elyaflarla imal edilen ıslak mendil kumaşları, kozmetik dünyasında kullanılan tek kullanımlık kumaşlar ve tek kullanımlık temizlik bezleri kumaşları üretilmektedir. Yıllık 20.000 ton kapasite ile dünyanın biyobozunur kumaş imalatına katkı sağlamaktadır.

Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi’nde ve Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretimleri ile yıllık 32.000 ton üretim kapasitesi ile Türkiye ve Avrupa’nın önemli bir nonwoven üreticisidir.

MİSYON

Sürdürülebilir bir dünya için yeşil üretim anlayışını önemseyen yatırımlar yaparak, mutlu yarınlar için  Mutlu çalışan, mutlu müşteri, mutlu tedarikçi ilkesiyle; doğa dostu nonwoven kumaşları doğru fiyat, kısa termin, esnek üretim ve zamanında teslim ile ilk tercih edilen nonwoven kumaş üreticisi olmak.
Kalite, fiyat ve tedarik süresinde, müşterilerimizin her zaman güvenebilecekleri bir üretici olarak, bütün çalışanlarımızla birlikte müşterilerimize en iyi hizmeti vererek müşteri memnuniyeti oluşturmak ve bu vesileyle ticari ilişkilerimizi daha önemli seviyelere taşıyarak müşterilerimiz için sadece iş ortağı değil, aynı zamanda güvenebilecekleri birlikte büyümeyi hedefleyebilecekleri çalışma ortakları olarak değerlendirmelerini sağlamaktır.

VİZYON

Nonwoven sektöründe sürdürülebilir ürün denince ilk akla gelen üretici olmak; yenilikçi ve doğa dostu ürünlerle her sektörde tercih edilen, dünya çapında saygın bir tedarikçi olmak.
Ticari faaliyetlerimizi sürdürürken etik değerler çerçevesinde çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, müşterilerimize ve çevreye karşı olan sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirerek, yapılan yatırımlarla standartları her zaman daha üst seviyelere taşımayı amaçlayıp kazanımlarımızı ortak bir değer olarak paylaşmaktır.